Gājējiem un riteņbraucējiem būs drošāk

Līdz vasaras vidum gar valsts reģionālo autoceļu Kuldīga - Aizpute - Līči tiks izbūvēts gājēju un velosipēdistu celiņš. Būvdarbi notiek posmā no pamatskolas Rokasbirzī līdz jau iepriekš izveidotajam veloceliņam Aizputē. 

VAS “Latvijas Valsts ceļi" pārstāve Anna Kononova mierina šoferīšus, ka šajā posmā vairs nav jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem. Pamatdarbi ir izdarīti, un kustība atkal notiek abos virzienos. 

Gājēju un veloceliņa izbūvi iepirkuma rezultātā veic SIA 'Saldus ceļinieks”, un būvdarbu līgumcena ir 665 tūkstoši eiro ar pievienotās vērtības nodokli. Darbus finansē no valsts budžeta līdzekļiem. Plānotie darbi ietver konstrukciju nojaukšanu, koku zāģēšanu ar celmu laušanu, drenāžas izbūvi un citus darbus. 

Anna Kononova uzsver, ka gājēju un velosipēdistu celiņš ir svarīgs objekts drošības apsvērumu ziņā, jo satiksmes dalībniekiem vairs nevajadzēs pārvietoties pa šosejas brauktuves malām. Ikdienā tas lieti noderēs cilvēkiem, kas no Rokasbirzs ar velosipēdiem vai kājām vēlēsies nokļūt līdz tuvumā esošai Aizputes pilsētai. Tas būs racionāls un veiksmīgs turpinājums iepriekšējos gados izbūvētajam veloceliņam Aizputē. Prognozējams, ka labi kalpos ne tikai vietējiem iedzīvotājiem, bet arī tūristiem, kas ceļos pa Kurzemi.”! 

Aprīlī tika uzsākta veloceliņa būvniecība starp Aizputi un Rokasbirzi. 
Darbus plānots pabeigt vasarā.